Vartotojų sritis
Vartotojas :
Slaptažodis :
  

Apie Mus Naujienos Produktai Paslaugos Naudinga Informacija Partneriai Kontaktai
Duomenų surinkimo sistemos
Šilumos dalikliai
Šilumos ir vandens skaitikliai
Šilumos ir vandens skaitiklių montavimo priedai
Metrologinė patikra
Paslaugos
Mokesčių už šilumą paskirstymas
Šilumos matavimo prietaisų montavimas
Duomenų surinkimas radio ryšiu
Duomenų surinkimas laidiniu ryšiu
Matavimo prietaisų nuoma
Metrologinė patikra
Šilumos dalikliai

Šildymo mokesčių daliklis “doprimo® II radio”

Tai elektroninis prietaisas, naudojamas mokesčių už šildymą apskaičiavimui netiesioginio energijos matavimo principu. Jis nemetrologinis, todėl atestacija nereikalinga. Prietaise integruoti du temperatūros jutikliai, kurie fiksuoja radiatoriaus ir patalpos oro temperatūras. Daliklis-indikatorius pradeda fiksuoti šilumos vartojimą tik tada, kai temperatūrų skirtumas būna didesnis nei 4,9°C, o radiatoriaus temperatūra pakyla virš 23°C. Autonomiškai savo atmintyje išlaiko 12 paskutinių mėnesių suvartojimo rodmenis bei praeitų ir užpraeitų metų paskutinės dienos 24.00 val. rodmenis. Prietaise yra integruotas ličio elementas, kuris užtikrina 10 metų nepertraukiamą veikimą ir 2 metų sandėliavimą.

Šildymo mokesčių daliklis-indikatorius “doprimo® II radio” naudojamas šildymo apskaitai tik kai šie prietaisai montuojami bent 80% namo butų. Daliklių rodmenys taip pat siunčiami į duomenų koncentratorių “memonic® II radio”.

doprimo
Šilumos mokesčių dalikliai "Exemper"

Ampuliniai ŠMD “Exemper” jau nuo 1926 metų yra naudojami šildymo išlaidoms nustatyti. Jų veikimo principas yra paprastas. Ampulėje esantis specialus nekenksmingas skystis, šilumai jį veikiant, tuo intensyviau garuoja, kuo aukštesnė radiatoriaus temperatūra. Pagal išgaravimo apimtį ir kitus faktorius galima spręsti apie šilumos suvartojimo dalį tenkančią konkrečiam radiatoriui. Su “Exemper” šildymo mokesčių paskirstymas butų savininkams gali būti atliekamas tik kartą metuose. Gyventojai už šilumą moka kas mėnesį proporcingai buto plotui. Vėliau, pasibaigus šildymo sezonui, šilumos suvartojimo mokestis perskirstomas remiatis ŠMD parodymais. Butų gyventojai žino apie būsimą perskaičiavimą, todėl yra suinteresuoti šildytis racionaliai. “Exemper” yra gana nebrangūs. Aptarnavimas taip pat pakankamai pigus, nes skaičiavimai atliekami tik vieną kartą per metus.

Su “Exemper” šildymo mokesčių paskirstymas atliekamas daugelyje namų eksploatavimo bendrijų visoje Lietuvoje, tarp jų ir penkiuose namuose Klaipėdoje, kurie pasirašę sutartį su AB “Klaipėdos energija”.

Norint butą apšildyti pagal poreikius, t.y. jeigu reikia intensyviai ar mažiau šildyti patalpą, radiatoriuje turi būti sumontuotas reguliatorius, dažniausiai termostatinis ventilis.

©2004 Energijos servisas e-sprendimas: NS Technologijos