Vartotojų sritis
Vartotojas :
Slaptažodis :
  

Apie Mus Naujienos Produktai Paslaugos Naudinga Informacija Partneriai Kontaktai
Duomenų surinkimo sistemos
Šilumos dalikliai
Šilumos ir vandens skaitikliai
Šilumos ir vandens skaitiklių montavimo priedai
Metrologinė patikra
Paslaugos
Mokesčių už šilumą paskirstymas
Šilumos matavimo prietaisų montavimas
Duomenų surinkimas radio ryšiu
Duomenų surinkimas laidiniu ryšiu
Matavimo prietaisų nuoma
Metrologinė patikra
Duomenų surinkimo sistemos

Matavimo prietaisų duomenų surinkimo sistema “Symphonic”

Vokietijos bendrovės “Viterra Energy Services” matavimo sistema “symphonic®” nustato šilumos bei vandens suvartojimą neužeinant į patalpas, jei jose sumontuoti elektroniniai šilumos skaitikliai “sensonic® II radio”, elektroniniai šildymo mokesčių dalikliai - indikatoriai “doprimo® II radio”, elektroniniai daugiasraučiai vandens skaitikliai “istameter® III radio” bei papidomi moduliai kitiems matavimo prietaisams (pvz.: impulsiniams dujų ar elektros skaitikliams ir kitiem) “pulsonic® II radio”.

Visi šie prietaisai turi integruotus radijo modulius erdvinei komunikacijai su duomenų koncentratoriumi “memonic® II radio”, kuris priima iš prietaisų siunčiamus signalus 20 metrų spinduliu. Koncentratoriui “memonic® II radio” nereikalingas joks papildomas energijos šaltinis, nes jame yra integruotas ličio elementas, užtikrinantis 10 metų nepertraukiamą veikimą. Visi duomenys iš “memonic® II radio” yra nuskaitomi į nešiojamą kompiuterį naudojant magnetu fiksuojamą optinę jungtį. Sistemos atmintyje išlieka: 18 mėnesių paskutinės dienos ir mėnesio 15 d. duomenys; duomenų nuskaitymo metu - praeitos dienos 24 val. ir dar dviejų priešpaskutinių parų duomenys.

Duomenų surinkimo sistemos "symphonic" principinė schema

               symphonic schema

Šiuo metu ši duomenų surinkimo sistema yra patobulinta taip, kad visi duomenų kaupikliai gali būti sujungti į vieną tinklą radijo bangomis, o duomenys apie suvartojimus nuo visų namo matavimo prietaisų nuskaitomi tik iš vieno duomenų kaupiklio per optinę jungtį į kompiuterį. Papildomai instaliavus modemą šie duomenys gali būti transliuojami GSM ar laidiniu telefono ryšiu į bet kur esantį kompiuterį.

Privalumai:

 • Nebereikia užeiti į patalpas ir atskirai tartis dėl vizito.
 • Taupo Jūsų laiką, bei išsaugo privatumą.
 • Visi duomenys yra nuskaitomi į duomenų koncentratorių už buto.
 • Duomenys apie suvartojimą perduodami radio bangomis 433 Mhz dažniu be klaidų ir saugiai.

Matavimo prietaisų duomenų surinkimo sistema “M-bus” duomenis perduodanti laidiniu būdu

Vokietijos bendrovės “Viterra Energy Services” matavimo sistema “M-bus” skirta neužeinant į patalpas nustatyti šilumos bei vandens suvartojimą, jei čia sumontuoti elektroniniai šilumos skaitikliai “sensonic® II M-bus”, indukciniai šilumos skaitikliai “Combimetr II” (“Clorius”), elektroniniai daugiasraučiai vandens skaitikliai “istameter® III M-bus” bei papidomi moduliai kitiems matavimo prietaisams (pvz.: impulsiniams dujų ar elektros skaitikliams ir kitiem) “pulsonic® II M-bus”.

Visi šie prietaisai turi integruotus “M-bus” modulius laidinei komunikacijai su duomenų koncentratoriumi “LC-250”, priimančiu iš prietaisų laidiniu ryšiu siunčiamus signalus. Koncentratoriui “LC-250” reikalingas papildomas energijos šaltinis 230 V. Visi duomenys laidiniu ryšiu transliuojami į duomenų koncentratorių “LC-250”, o paskui į kompiuterį. Viename tinkle gali būti sujungta iki 2000 prietaisų. Sistemos atmintyje išlieka: 18 mėnesių paskutinės dienos ir mėnesio 15 d. duomenys; duomenų nuskaitymo metu - praeitos dienos 24 val. ir dar 2 prieš tai parų duomenys.

Šiuolaikiniai statomi namai apibūdinami kaip “inteligentiški” namai, kadangi yra diegiamos pačios pažangiausios technologijos bei konstrukcijos. O tai įpareigoja investuotojus bei projektuotojus, o taip pat būsimas namą administruojančias įmones diegti tokias matavimo prietaisų darbo monitoringo sistemas, kad kuo mažiau pašalinių žmonių lankytųsi privačioje valdoje.

Firma „Energijos servisas“ specializuojasi centrinio šildymo, karšto bei šalto vandens kaštų apskaičiavime pagal atskiro buto individualų suvartojimą. Šiam tikslui sėkmingai naudojama laidinė “M-bus” tolimojo duomenų nuskaitymo ir monitoringo sistema, paremta duomenų koncentratorium “LC-250” bei tiksliais šilumos bei vandens vartojimo matavimo prietaisais.

LC250

Naudojant “M-bus” technologiją pasiekiami šie privalumai:

 • Preciziškas matavimo prietaisų nuskaitymas viename pastato taške
 • Matavimo prietaisų darbo stebėjimas
 • Patalpų savininkams netrukdo aptarnaujančių tarnybų personalo apsilankymai
 • Visi matavimo prietaisai nuskaitomi tuo pačiu metu ir dėl to išvengiama skirtumų tarp pastato įvadinių ir patalpų skaitiklių parodymų

“M-bus” sistemoje darbui naudojami šie matavimo prietaisai:

 • “Combimeter® II” - magnetoindukcinis šilumos skaitiklis, matuojantis pastatui tiekiamą šiluminę energiją, instaliuojamas pastato šilumos apskaitos įvade
 • “Sensonic® II M-Bus” – kompaktinis šilumos skaitiklis, naudojamas atskirų pastato patalpų ar butų suvartojamos energijos matavimui
 • “Istameter® III M-Bus” - elektroninis vandens skaitiklis, naudojamas atskirų pastato patalpų ar butų suvartojamo šalto bei kašto vandens matavimui
 • įvadinis pastato vandens skaitiklis
 • dujų bei elektros skaitikliai su impulsiniu išvedimu
 • duomenų koncentratorius “LC-250” – iš jo duomenys nuskaitomi į kompiuterį
 • impulsų moduliai darbui su impulsus transliuojančiais matavimo prietaisais

©2004 Energijos servisas e-sprendimas: NS Technologijos